צרו קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דימר

 
דימר, או עמעם בעברית תקנית, הוא מתקן המאפשר לשלוט בעוצמת ההארה של גוף תאורה על ידי שינוי של ההספק החשמלי, כלומר על ידי הורדת או העלאת מתח RMS. יש מגוון רחב ביותר של דימרים הנמצאים בשימוש נרחב. מדובר, בין היתר, בעמעמים לשימוש ביתי שגודלם לא עולה על גודלו של מתג תאורה סטנדרטי, בדימרים המתאימים למערכות תאורה בהספק גבוה, המותקנים בדרך כלל באולמות גדולים או מתחת לכיפת השמיים לצורך תאורת אצטדיון, מבנה מסוים ועוד.
 

כיצד פועל דימר?

 
 
צורת הפעולה של דימר מזכירה במידה מסוימת את צורת הפעולה של נגד משתנה. עם זאת, העמעם מחליף את הנגד המשתנה בשל הניצולת החשמלית הגבוהה שלו. הנגד המשתנה מאופיין בניצולת נמוכה של עד 0.5 אוהם, שכן הוא נוטה לאבד לא מעט אנרגיה בצורת חום. העמעם לעומת זאת, מכבה ומדליק לסירוגין (ממתג) את האנרגיה העוברת בו, ולפיכך מבחינה תיאורטית יכול להגיע לניצולת הקרובה לאחד.

הדימרים הביתיים נשלטים בצורה ישירה (באופן ידני) אם כי ניתן למצוא כיום גם מערכות ביתיות הניתנות לשליטה מרחוק. הדימרים המקצועיים, ברוב המקרים, נשלטים על ידי מערכות בקרה דיגיטליות מרכזיות.
 
דימר תאורה
 

יתרונותיו של הדימר

 
היתרון המרכזי של התקנת דימר במערכת התאורה הביתית בא לידי ביטוי בחיסכון הניכר בתצרוכת החשמל. זאת, מכיוון שלא בכל רגע נתון אנו זקוקים למלוא עוצמת התאורה. בנוסף, הדימר מאפשר ליצור סוגים שונים של תאורה וכך ניתן ליצור באמצעותו, למשל, תאורה רומנטית בתשע בערב ותאורה חלקית המתאימה לנמנום קצר בשלוש אחר הצהריים, בהתאם לצורך.
 

נעים להכיר, חברת א. זגורי אביזרי תאורה בע"מ

 
זה הזמן להכיר את חברת א. זגורי אביזרי תאורה בע"מ, שהוקמה בשנת 1952. מאז ועד היום הצליחה א. זגורי למצב את מעמדה כחברה המובילה בישראל בתחום אביזרי התאורה, כשבין היתר היא משווקת מגוון רחב של משנקים אלקטרוניים לפלורוסנטים, נורות לד, חוטי חשמל מיוחדים, שנאי הלוגן וכמובן שגם לא מעט סוגים של דימרים.

אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע של החברה בטלפון 03-6821848 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "יצירת קשר" באתר ונציגי השירות של החברה ישובו אליכם בתוך זמן קצר.